HAKKIMIZDA
HAKKIMIZDA

Genel Müdür'den Mesaj

İnsan ömrünün uzamasıyla birlikte, bireylerin emeklilik döneminde geçirecekleri süre de artıyor. Özellikle yaşam standardı beklentisinin en hızlı arttığı OECD ülkelerinden biri olan Türkiye'de, ortalama yaşam süresi, emeklilik yaşı ve emekli olarak geçirilecek süreler dikkate alındığında, kişisel ihtiyaçlara uygun bir emeklilik planının yapılması giderek daha hayati bir önem kazanıyor.

Bireylerin emeklilik dönemlerinde hayat standartlarını düşürmeden yaşayabilmeleri ve muhtemel ek harcamaların karşılanabilmesi ihtiyacından hareketle mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerini tamamlayıcı nitelikte hazırlanan Bireysel Emeklilik Sistemi, Türkiye'de 10'uncu yılını başarıyla geride bıraktı.

Devlet tarafından güvence altına alınmış, iyi denetlenen, şeffaf, esnek ve kişiye özel uygulamalar içeren BES'in ülkemizde uzun vadeli bir yatırım ve tasarruf aracı olarak daha iyi bir alternatifi bulunmuyor. Özellikle ekonomi otoriteleri de yurtiçi tasarruf oranlarını artırmak ve cari açığı düşürmek için BES'i işaret ediyor.

Böyle bir dönemde, devlet katkısı uygulaması başta olmak üzere 2013 yılında getirilen bir dizi yenilik, bireysel emekliliği Türkiye'nin en önemli yatırım araçlarından biri haline getirdi. Bu yeniliklerin yarattığı pozitif etkiyle sistemin büyüme hızının giderek artmasından ve BES'in daha iyi bir gelecek kurmak isteyen bireylerin talep ettiği bir ürün haline gelmesinden mutluluk duyuyoruz.

Biz uzun yıllardır "tasarruf" kavramını sahiplenen bir şirket olarak Türkiye'nin Cumhuriyetin 100. yılı için belirlemiş olduğu dünyanın en büyük on ekonomisinden biri olma hedefine ulaşmasının ön şartının yüksek oranlarda ve istikrarlı bir büyüme için cari açığı kontrol altına alabilmek olduğunu düşünüyoruz. Hanehalkı tasarruflarının artırılmasının cari açıkla mücadelede en önemli konu olduğunu biliyor, BES'i uzun vadede düzenli bir tasarruf disiplini sağlaması nedeniyle de cari açığın ilacı olarak görüyoruz.

Bu nedenle iş yapış kültürümüzün odağında "tasarruf" konusunda farkındalık yaratmak ve "finansal okuryazarlık oranının artırılmasını sağlamak" üzere çalışmak yer alıyor. Hayat sigortası ve bireysel emeklilik ürünlerimizle "toplumsal tasarruf" kültürünün günümüzde yeniden canlandırılmasını sağlamak üzere gündem yaratmaya çalışıyor, finansal okuryazarlık oranının özellikle gençler arasında artırılmasına yönelik projeleri destekliyoruz.

Ortağımız Aviva'nın 300 yılı aşkın uluslararası sigortacılık deneyimi ve Türkiye'nin yerel gücü Sabancı Holding ile alanında eğitimli, deneyimli ve dinamik kadromuz ile katılımcılarımıza en iyi hizmeti vermek üzere çalışıyoruz.

Müşterilerimize sunduğumuz hayat sigortası ve ferdi kaza sigortası ürünleri ile bugünlerini, bireysel emeklilikle de geleceklerini güvenceye alıyoruz. Çalışanlarımıza güçlü ve kalıcı bir şirkette çalışma ve kariyer imkanı, hissedarlarımıza kârlı büyüme; iş ortaklarımıza ise Türkiye'nin önde gelen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden biri ile çalışma imkanı sunuyoruz.

Güçlü sermaye yapımız ve geniş hizmet ağımız ile katılımcılarımıza sunduğumuz değerleri artırarak sürdürüyoruz. Türkiye'nin en büyük bankalarından Akbank'ın yanı sıra Burganbank, OdeaBank ve Abank'ın da dahil olduğu çok geniş bir bankasürans ağı ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Sektörün en büyük direkt satış kanalının yanı sıra telesatış gibi yeni kanallardaki öncü duruşu ve kurumların BES'e katılımını sağlayan kurumsal projeler ekibimiz ve acentelerimiz ile şirketimiz, sektörünün itici gücü durumunda.

Biz AvivaSA olarak sizlere en hızlı ve etkin hizmeti sunarak hayatınızı kolaylaştırmak ve hem sizin hem sevdiklerinizin yarınlarını güvence altına almak üzere her zaman yanınızdayız. Sizi de geleceğiniz için tasarruf yapmaya, "geleceğinizi biriktirmeye" davet ediyoruz.

Önceki Sonraki
SOSYAL MEDYADA BİZ
bes logo
SA
Euro.Message madebycat