OTOMATİK
KATILIM
OTOMATİK KATILIM NEDİR?

OTOMATİK KATILIM NEDİR?

Otomatik Katılım uygulamasına geçişte, fon büyüklüğünde sektör lideri AvivaSA, uzmanlığı ve güvencesi ile yanınızda!

Otomatik Katılım hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun, size ulaşalım!

Çalışan İşverenOtomatik Katılım

45 yaş altında, özel sektörde ve kamu sektöründe çalışan ya da çalışmaya başlayacak kişilerin otomatik olarak Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) dâhil edildiği bir uygulamadır. Otomatik Katılım'ın 1 Ocak 2017'de hayata geçmesiyle sisteme 13 milyon kişinin katılması ve 10 yıllık dönemde 90 milyar TL'lik tasarruf oluşturulması bekleniyor.

Bireysel Emeklilik Sistemi'ndeki katılımcı sayısını artırmaya, tasarruf olgusunun tüm kitleleri kapsamasına ve tabana yayılmasına yönelik olan Otomatik Katılım; ABD, İngiltere, Yeni Zelanda, İtalya gibi birçok ülkede uygulanmaktadır. Otomatik Katılım ülkemizde de hayata geçtiğinde, kişilere emeklilik döneminde ikinci bir gelir imkânı sunacak, tasarruf açığını azaltırken ekonomiye de uzun vadeli kaynak sağlayıp dalgalanmaların önlenmesine önemli katkılarda bulunacaktır.

AvivaSA olarak, global uzmanlığımızla dünyada birçok ülkede hayata geçirdiğimiz Otomatik Katılım uygulamasının, tasarruf oranlarının artırılmasında ve Bireysel Emeklilik Sistemi'nin gelişiminin sürdürülebilir olmasında temel bir araç olduğunu düşünüyoruz.

BES'te Otomatik Katılım uygulamasıyla ilgili merak ettiğiniz konuların cevaplarını Sıkça Sorulan Sorular sayfamızda bulabilirsiniz.

Uygulama kapsamında AvivaSA Bireysel Emeklilik Planları hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun, size ulaşalım!

Çalışan İşveren

Önceki Sonraki
bes logo
SA
Euro.Message madebycat

Bu web sitesi, gerekli işlevselliği sağlamak ve online deneyimizini geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak AVIVASA Gizlilik Sözleşmesi'nde özetlendiği gibi, çerezlerin kullanılmasına rıza gösterirsiniz.

KABUL EDİYORUM
Kapat