Gönüllü Çalışmalarımız

Gönüllü Çalışmalarımız

GETEM Sesli Kitap Gönüllüleri

Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Merkezi (GETEM), görme engelli öğrencilere eğitim vermeye başlayan ilk kurumlardan biridir. Proje, görme engelli kişilere internet üzerinden bilgi ulaştırmak amacıyla başlamıştır. Projenin hedefi görme engelli kişilerin bilgiye en kolay şekilde ulaşabilecekleri bir sistem yaratmaktır. GETEM dijital ortamda sesli kitap kaydı yapan ve kaydı yapılan sesli kitapları görme engellilerin kullanımına sunan bir merkezdir.

AvivaSA çalışanları tasarlanan ve yürütülmekte olan elektronik kütüphanenin görme engellilere yönelik bir ışık olması nedeni ile destek vermek istemiştir.

AvivaSA Sesli Kitap Projesi görme engellilerin GETEM'e ilettikleri kitap okuma taleplerinin, gönüllülerin bu kitapları seslendirmesi sonucu görme engelliler tarafından dinlenebilecek hale getirilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Bunun için gönüllüler, yüz yüze veya online sesli kitap okuma eğitimi alıyor, özel bir yazılımı bilgisayarlarına yüklüyor ve kendilerine temin ettiğimiz kulaklıklı mikrofon ile okumayı gerçekleştiriyor. Ayrıca, şirket çalışanlarının daha rahat Gönüllü olabilmelerini, online olarak kitap seçebilmelerini ve gönüllü saatlerini işleyebilmelerini sağlamak için şirket portalında bu projeye ait "canlı" bir alan oluşturulmuştur.

"Kelimelere Hayat Veren Sizin Sesiniz Olsun" sloganı ile yola çıkılan projede gönüllülerin okudukları kitaplar ihtiyacı olan okullardaki kütüphanelere gönderilmektedir. Böylece AvivaSA bu proje ile hem görme engellilere hem de kitap ihtiyacı olan öğrencilere destek vermektedir.

AvivaSA bu desteği, GETEM'e kayıt stüdyosu, kayıt stüdyolarında kullanılmak üzere bilgisayar ve gerekli hassas mikrofon sağlayarak geliştirmeye devam ettirmiştir. Teknoloji altyapı desteği sayesinde, sesli kitap üretiminde kalite ve standartların yükseltilerek belirli bir çizgide olmasının yanı sıra daha çok sesli kitap okunmasına da olanak sağlanmıştır.

Kızılay Kan Bağışı Kampanyası

Kızılay ile birlikte düzenlenen kan bağış kampanyası amacı, kan bağışının hayat kurtardığı bilinci ve duyarlılığı ile Türkiye'nin artan kan ihtiyacında, çözümün bir parçası olabilmektir.

Kanın yapılamayan tek ilaç ve kaynağının da yalnızca insan olması nedeni ile kan ihtiyacı gün geçtikçe artmaktadır. Dünyanın birçok yerinde hastaların ihtiyacı olan miktarda kan bulunamamaktadır. Birçok gelişmiş ülkede nüfusun yüzde 5'inden fazlası kan bağışlamaktadır. Gelişmemiş ülkelerde ise bu oran yüzde 1'in altındadır. Bizim ülkemizde ise nüfusumuz 70 milyon ve kan bağış oranı yüzde 1,5 civarında olup mevcut ihtiyacı karşılamamaktadır.

Hiç tanımadıkları ama kan bağışına ihtiyacı olan bir yaşama umut olmak için başvuru yapan AvivaSA çalışanları, bu kampanya ile sorunun değil çözümün bir parçası olmak istediklerini belirtmişlerdir. Kampanyanın her yıl düzenli olarak yapılması hedeflenmektedir.

Çin Depremi Yardım Kampanyası

Çin'in güneybatısındaki Sichuan eyaletinde 12 Mayıs 2008 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında afetzedelere yardım için AvivaSA harekete geçti.

1999 yılında, yakın geçmişte benzer acılara tanıklık etmiş olmamız ve hissedarlarımızdan Aviva plc.'nin Çin'de deprem üssüne yakın şubelerinin olması sebebiyle AvivaSA çalışanları, Aviva plc.'nin ve AvivaSA'nın katkı sağladığı bu kampanyaya "Evet, Ben de Varım" diyerek bireysel olarak da destek oldu.

Çevre Haftası Etkinlikleri

AvivaSA, Dünya Çevre Günü'nü içine alan 2 Haziran - 6 Haziran 2008 haftasını, "Çevre Haftası" olarak kutlayarak bu kapsamda çeşitli etkinlikler düzenlemektedir.

Bilgilendirme etkinliklerimizden biri olan, Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) ile buluşmamızda TEMA yetkilisi "Küresel İklim Değişikliğinin Sonuçları ve Türkiye'ye Etkileri" üzerine sunum yaparak iklim değişikliğinin Türkiye üzerindeki etkileri ve günlük hayatımızda yapacağımız ufak tefek değişiklikler ile çevreyi nasıl koruyabileceğimiz hakkında bilgiler paylaşmıştır.

Antalya Orman Yangını Yardım Kampanyası

Türkiye'nin en büyük yangınları arasına giren Antalya Manavgat'ta başlayan ve uzun süre devam ederek büyük kayıplara neden olan orman yangını sonrasında "Geleceğimiz Yanmasın" adlı bir kampanya başlatılmıştır. Kampanyaya büyük ilgi gösteren AvivaSA çalışanları ve şirketin katkısıyla "AvivaSA Hatıra Ormanı" oluşturulması için TEMA Vakfı'na destek olunmuştur.

AvivaSA Hatıra Ormanı, sadece ağaçlardan oluşan geniş alanlar değil, çok sayıda bitki ve hayvan topluluklarından oluşan yaşam birliği olan ormanlarımızı yaşatmak üzere Antalya ili Döşemealtı Serisi ve Başköy mevkiinde oluşturulmuştur.

Haiti Depremi Yardım Kampanyası

12 Ocak 2010'da Haiti'de yaşanan 7,3 şiddetindeki deprem binlerce Haitilinin yaşamını sona erdirdi. Haiti depremzedeleri için harekete geçen AvivaSA gönüllüleri daha önce Çin Depreminde yarattıkları kampanyanın bir benzerini bu kez Haitililer için kurgulamıştır. AvivaSA gönüllülerinin "Evet, Ben de Varım" yardım kampanyası Birleşmiş Milletler aracılığıyla Haiti'ye ulaştırılmıştır.

SOSYAL MEDYADA BİZ

Bu web sitesi, gerekli işlevselliği sağlamak ve online deneyimizini geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak AVIVASA Gizlilik Sözleşmesi'nde özetlendiği gibi, çerezlerin kullanılmasına rıza gösterirsiniz.

KABUL EDİYORUM
Kapat