Her Yaşta Projesi

Her Yaşta Projesi

Strateji: Ülkemizde toplumun yaşlanmaya hazırlığına rehber olmak ve toplumda oluşan yaşlılık özelinde negatif algıyı pozitife çevirmek.

Yaklaşım: Her Yaşta projemizi hem çalışanlarımıza anlatmak hem de topluma sorumlu bir anlayış çerçevesinde etkileşim sağlamak amacındayız. Bu bağlamda AvivaSA, yürütmekte olduğu çalışmaları da uzun dönemli sorumluluk bilinciyle şekillendirmektedir.

Neden “Her Yaşta”

Türkiye nüfusu hızlı yaşlanan ülkelerden biri. Yaş alma konusunda bilinç oluşturulması, geleceğin en önemli gündemleri arasında bulunuyor. Yaşlılık ve yaşlanmaya dair konuların daha çok gündeme gelerek ve farkındalık yaratılmasının amaçlandığı “Her Yaşta” kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2019 yılı boyunca, konuyu sahiplenme yönünde çalışılmıştır. Projenin ilk adımı olan “Türkiye’de Yaşlılık Tahayyülleri ve Pratikleri Araştırması”nın* sonuçlarını, AvivaSA geniş bir lansmanla kamuoyuna duyuruldu. Bu araştırmadan üretilen ve uzmanlardan elde edilen bilgiler, kitap haline getirilip, akademik ve toplumsal alanda yapılacak çalışmalarda bir rehber olması amacıyla, ilgili paydaşlarla paylaşılmıştır.

AvivaSA tarafından ayrıca paydaş çalıştayı yapılmış ve aşağıdaki 4 kritik madde önceliklendirilmiştir.

 • Yaşlılığa hazırlanmak için 25-40 yaş aralığı kritik önem taşımaktadır.
 • Konu özelinde bilgi kaynaklarına ihtiyaç var.
 • Yaşlılara haklarını öğretmeye ihtiyaç var
 • Yaşlılara özel projeler tasarlanması gerekmektedir.

“Türkiye’de Yaşlılık Tahayyülleri ve Pratikleri” araştırmasının sonuçlarını incelemek için tıklayın.

Her Yaşta Dolu Dolu Yaşa

Bu önceliklerle yola çıkılarak toplumun yaşlanmaya hazırlığına rehber olmak ve toplumda oluşan yaşlılık özelinde negatif algıyı pozitife çevirmek amacıyla “Her Yaşta Dolu Yaşa” portalı hayata geçirilmiştir (www.heryasta.org). Proje kapsamında hazırlanan bütün iletişimin sunulacağı ve yayılacağı mecra olarak konumlandırılan portalda yaşlanmaya hazırlık, yaşlıların sosyal hayata katılımı gibi meselelerle ilgili algının pozitif yönde şekillenmesine katkı sağlayan içeriklerin yanı sıra; seyahat, kültür, sağlık, beslenme önerileri de bulunuyor. Bilimsel araştırmalar, yasal bilgilendirmelerle takip edenleri bilinçlendiren içerikler ayrıca, Her Yaşta adıyla açılan Facebook sayfasında ve Instagram hesabında da kullanıcılara sunuluyor.

2020 Planları

 • Yaş ayrımcılığı özelinde heryasta.org web sitesi ve sosyal medya hesaplarında ilgili uzmanların görüşü alınarak farkındalık iletişimi başlattık.
 • Projeyi yaygınlaştırmak amacıyla hem kurum içi eğitim planlaması hem de dış paydaşlarla iletişim planlaması yapıldı.
 • “Yaşlanmaya Hazırlık” ve “Yaşlılarla Yaşama Rehberi” hazırlanacaktır.
  • Konuyla ilgili kongrelere, platformlara, spor aktivitelerine sponsor desteği
  • Belediyelerle iş birliği
  • Sosyal medya iletişimi
  • Medya ve Basın iletişimi

Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak ve içeriklerimizi takip etmek için Türkiye’nin her yaşta dolu dolu yaşama rehberi www.heryasta.org sayfasına sizleri bekliyoruz.

Her Yaşta Projesi Tanıtım Videosu

Her Yaşta Projesi ile Neler Yaptık?

Kısaca Her Yaşta

SOSYAL MEDYADA BİZ

Bu web sitesi, gerekli işlevselliği sağlamak ve online deneyimizini geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak AVIVASA Gizlilik Sözleşmesi'nde özetlendiği gibi, çerezlerin kullanılmasına rıza gösterirsiniz.

KABUL EDİYORUM
Kapat
Yukarı