Ücret ve Yan Haklar

Ücret ve Yan Haklar

AvivaSA İnsan Kaynakları olarak, sektörde rekabetçi bir ücretlendirme politikasını benimsemiş olup bir yandan yetenekli kişileri bünyemize katmayı hedeflerken, diğer yandan mevcut çalışanlarımızın bağlılığını yüksek tutup mutlu bir çalışma ortamı yaratmayı amaçlıyoruz.

Ücret yönetimi ve yan haklar sistemimizin kaynağını, "çalışanlarımızın görev ve sorumlulukları", "ücret piyasası", "performans" ve "şirketin hedef ve stratejileri" oluşturmaktadır. Bu girdiler çerçevesinde, pozisyonların, "baz ücret", "değişken ücret" ve "yan haklar" politikaları belirlenmektedir.

  • Baz ücret seviyelerini belirlerken çalışanlarımızın üstlenecekleri görevlerin iş büyüklüklerini ortaya çıkaran iş değerleme sonuçlarından yararlanıyoruz. İş değerlemelerini, ilgili görevin sorumluluğu, problem çözme serbestisi ve görevin gerektirdiği bilgi/beceri faktörlerinin düzeyleri üzerinden yapıyoruz.
  • Ücret araştırmaları ile sektördeki ücret ve yan haklar piyasalarını analiz ediyor ve ücret seviyelerimizi piyasa verileri ile karşılaştırıyoruz. Değerlendirme ve planlamalar sonucunda alınan aksiyonlar ile çalışanlarımızı sektördeki ücret dalgalanmalarına karşı korumayı ve iş tatminlerini artırmayı hedefliyoruz.
  • Çalışanlarımızın iş performansları, ücret artışları ve değişken ücretlerin belirlenmesinde bir diğer ana unsurdur.
  • İlgili yıl için belirlenen şirket hedefleri ve stratejileri, insan kaynakları politikalarının şekillenmesinde önemli yer tutmaktadır. Bu çerçevede doğan ihtiyaçlar ve planlamalar doğrultusunda ücretlendirme ve yan haklar uygulamalarımıza yön veriyoruz.

Değişken ücret uygulamalarımız;

Satış rolleri dışındaki idari kadrolarımız için, yılsonu bonus uygulamamız bulunuyor. Bonus tutarı, şirket performansı, çalışanın performansı ve role tanımlanan hedef bonus oranları çerçevesinde değişkenlik gösteriyor.

Satış çalışanlarımız ise, rekabetçi maaş ve diğer yan hakların yanı sıra komisyon/prim sistemlerine dahil oluyorlar. Satış başarıları ile AvivaSA hedeflerine katkıları oranında maddi karşılıklarını, aylık ve üç aylık kazançlarla elde ediyorlar. Rutin komisyon/prim sistemlerinin yanı sıra dönemsel satış kampanyaları ile çalışanlarımıza ek ödül imkanları sunuyoruz. Satış ekiplerimiz kendileri için oluşturulan uzun vadeli teşvik sistemi ile yüksek oranlarda birikim sağlıyorlar ve bu şekilde geleceklerini güvence altına alıyorlar. AvivaSA, çalışanlarının bugünkü kazançlarının yanı sıra geleceğini de biriktirmiş oluyor.

Yan hak uygulamalarımız;

Kanunlarımızın üzerinde sunduğumuz çeşitli ve rekabetçi yan hak uygulamalarımız bulunuyor. Tüm çalışanlarımızı kapsayan özel sağlık ve hayat sigortası ile çalışanlarımızın karşılaşabilecekleri risklere karşı kendilerini güvence altına alıyoruz. AvivaSA Çalışanları Dayanışma Derneği, çalışanlarımızın ciddi sağlık sorunları ya da kaza nedeniyle yaşayabilecekleri maddi mağduriyetlerini gidermek amacıyla faaliyetlerine devam ediyor. Tüm çalışanlarımız için oluşturduğumuz, sektördeki en rekabetçi Kurum Katkılı Bireysel Emeklilik Sistemi ile çalışanların birikimlerine ayırdıkları tutar kadarını AvivaSA da onlar adına biriktiriyor. Kanunun üzerinde sunduğumuz yıllık izin, yemek yardımı ve servis olanaklarını da tüm çalışanlarımıza sağladığımız diğer haklar olarak sayabiliriz.

Yan hak uygulamalarımızı çalışanlarımızın ihtiyaçlarına yönelik şekillendirerek, üst düzeyde fayda yaratmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede hayata geçirdiğimiz Esnek Yan Haklar sistemi "BUTİK" ile çalışanlarımızın kendilerine en uygun yan hak paketini oluşturmalarına imkan veriyoruz.

SOSYAL MEDYADA BİZ
Sabancı

Bu web sitesi, gerekli işlevselliği sağlamak ve online deneyimizini geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak AVIVASA Gizlilik Sözleşmesi'nde özetlendiği gibi, çerezlerin kullanılmasına rıza gösterirsiniz.

KABUL EDİYORUM
Kapat
Yukarı