Yetenek Yönetimi

Yetenek Yönetimi

AvivaSA olarak çalışanlarımıza kariyer gelişimi konusunda en büyük yatırımları yapıyor, sektöre öncülük ediyoruz. Bağımsız bir danışman kuruluştan aldığımız geri bildirimler ışığında çalışanlarımız hem bulundukları pozisyon için, hem de kendi kariyer planlamalarına göre gelecekte doldurabilecekleri yönetim rolleri için uzun soluklu bir gelişim programına dahil oluyorlar.

Zihinsel Yetkinlikleri, Davranışsal Analizleri ve Motivasyon/İlgi alanları ölçümlenip, mevcut pozisyonların beklentileri ile karşılaştırılarak, çalışanlarımızın güçlü yönleri ve gelişim alanları belirleniyor. Aynı zamanda, AvivaSA'nın Yaşayan Yetenek prosedürü ve yedekleme planı doğrultusunda, AvivaSA'nın potansiyeli yüksek çalışanları da bir yetenek havuzu oluşturuyor.

Yetenek geliştirme programına seçilen çalışanlarımızı liderlik eğitimlerine dahil ediyoruz. Eğitim programlarına ek olarak, bireysel gelişim planlarını takip ederek kariyer yollarında sürekli destekliyoruz. Teknik, kişisel ve mesleki gelişim eğitimlerinin yanı sıra, yapılan değerlendirmelere göre tespit edilen potansiyelleri geliştirmek adına alanında uzman olan eğitim firmalarından destek alıyoruz.

Kariyer Yolu: Genel Müdürlük

Genel Müdürlük bünyesinde çalışanlarımız, yüksek performans kültürünü yansıtan, sürdürülebilir performansa odaklı bir kariyer yolunu takip ediyor.

Buna göre, hem Uzmanlık hem de Yöneticilik pozisyonlarında bir üst role geçmek için, performans ve yetkinlik değerlendirmelerinde istikrarlı bir biçimde en az beklenen düzeyde sonuçlar almak, AvivaSA değerlerini yansıtan davranışlar sergilemek gibi kriterlerimiz mevcut.

Yılda iki kez yöneticilerimizden gelen terfi taleplerini, şirket ihtiyaçları ve çalışanlarımızın kariyer planları doğrultusunda değerlendirirken, şirket içi kıdemi ödüllendiren kademe terfilerimizi ise yılda dört kez gerçekleştiriyoruz.

Kariyer Yolu: Satış

Kariyerine satış alanında başladıktan sonra bir ekibin liderliğini yapmak, başarıyı paylaşmak ve başkalarını motive ederek bir takım yaratmak konusunda kendisini geliştiren ve bu yetkinliklere sahip olan çalışanlarımızı yönetim kadrolarımız için yetiştiriyoruz. Bu sürecin ilk adımı olan Satış Yöneticisi unvanı için "Yöneticiliğe İlk Adım Programı" ile adaylarımızı belirliyor ve onları gelecekteki pozisyonları için hazırlıyoruz.

Direkt Satış kanalımızda, yönetim bandındaki terfilerimizde önceliğimiz her zaman mevcut çalışanlarımız arasındaki potansiyellerimizdir. Bununla beraber farklı deneyim ve yönetim anlayışına sahip, başarısını ekibinin başarısı ile kanıtlamış yöneticileri de aramıza katarak farklı bakış açılarına sahip kişiler ile yönetici profilimizi çeşitlendiriyoruz.

Bir diğer satış kanalımız olan ve Akbank ile işbirliği içerisinde ilerlediğimiz Banka Sigortacılığı kanalında ise Şubeler Sigorta Yöneticisi unvanı ile görev alan çalışanlarımız, kendi içlerinde 3 kademeli kariyer modeli ile Bölge Yöneticisi unvanında kariyer adımlarını izlemekteler.

AvivaSA'nın Genç Girişimcileri

Sektörde AvivaSA'yı ayrıcalıklı kılan bir diğer kariyer modelimiz "Genç Girişimci Projesi".

2009 yılından itibaren AvivaSA'nın geliştirdiği bu proje ile çalışanlarımıza, kurumda belirli deneyimi edindikten sonra, içindeki girişimciyi ortaya çıkarma fırsatı veriyor ve AvivaSA acentesi olarak kendi işlerinin patronu olma imkanını sunuyoruz. Genç Girişimci olan çalışanlarımız hem alışkın oldukları kurumsal yapıdan kopmuyorlar hem de AvivaSA olarak onları bu yeni serüvenlerinde ofis kirası, mobilya, araç ve benzin, personel desteği, mali müşavirlik, TOBB nezdinde levha kaydı teşviki gibi pek çok farklı noktada desteklemeye devam ediyoruz.

SOSYAL MEDYADA BİZ
Sabancı

Bu web sitesi, gerekli işlevselliği sağlamak ve online deneyimizini geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak AVIVASA Gizlilik Sözleşmesi'nde özetlendiği gibi, çerezlerin kullanılmasına rıza gösterirsiniz.

KABUL EDİYORUM
Kapat
Yukarı