İptal

Sigortacı veya sigorta ettirenin sözleşmeye son vermesi durumudur. Sigortalının tehlikenin ağırlaşmamasını sağlamak, sigorta primlerini süresinde ödemek, esasa uygun olarak doğru beyan vermek gibi bazı yükümlülükleri vardır. Bu hususlar yerine getirilmediği takdirde sigortacı Ticaret Kanunu'nun 1297. maddesi gereğince bir ihtarname çekerek sigorta sözleşmesini sona erdireceğini bildirir ve yasal süre içinde sigortalı sözünü yerine getirmezse sigorta sözleşmesini bitirir.

Bireysel Emeklilik (BES) sözleşmelerinde, devlet tarafından yapılan yasal düzenlemeler doğrultusunda, bir kısmı peşin bir kısmı da ertelenmiş olarak tahsil edilen giriş aidatı uygulaması bulunmaktadır. İlk 5 yıl içerisinde sözleşmenizi iptal etmeniz durumunda planınızda tanımlı kesintiler yapılır. Sistemde en az 5 yıl kalarak, giriş aidatı kesintisinden muaf tutulursunuz. BES'te yapılan yasal kesintilerle ilgili bilgi için tıklayın.

Bireysel Emeklilik Sistemi'nde kaldığınız süre boyunca birikimleriniz, hem fon getirisi hem de devlet katkısı ile desteklenerek büyüyecektir. Devlet katkısı avantajıyla ilgili bilgi için tıklayın.

AvivaSA Bireysel Emeklilik sözleşmenizin veya Hayat Sigortası poliçenizin iptali için formumuzu doldurarak bize talebinizi iletebilir veya 444 11 11 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Önceki Sonraki
bes logo
SA
Euro.Message madebycat

Bu web sitesi, gerekli işlevselliği sağlamak ve online deneyimizini geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak AVIVASA Gizlilik Sözleşmesi'nde özetlendiği gibi, çerezlerin kullanılmasına rıza gösterirsiniz.

KABUL EDİYORUM
Kapat